Najväčšie na svete

Posledné dni boli dosť vyčerpávajúce. Od rána do večera sme mali program, aby sme sa trochu zoznámili s univerzitou. Od scavenger huntov až po výlet do IKEA. V zásade sme nemali čas na nič iné, lebo väčšina vecí bola povinná, no ani tým dobrovoľným sa nedalo veľmi odolať. 

V piatok poobede sme sa vybrali do Dubaja. Je to predsa len najväčšie mesto Emirátov a aj keď nie som veľký fanúšik nákupnych centier, tak som sa rozhodol ísť pozrieť si to vraj najväčšie na svete. Bolo to ako Aupark. Len celkom iné. Bolo to ako Aupark, na ktorom bola Eurovea, na ktorej bol ďalší Aupark a na ktorej bolo Tesco a Aupark dokopy…..a asi ešte väčšie. Človeka z toho bolí dosť hlava. Uprostred bolo veľké akvarko s rybami a super hračkársto. Zaujímavejší bol však výlet na najväčšiu budovu sveta. Je sranda, že keď si predstavíme jeden kilometer, tak je to nič. Ale keď si prestavíme jeden kilometer do výšky, tak skončíme v budove, ktorá sa nezmestí do objektívu. Táto budova sa vyslovene nedá prehliadnuť. Je to veľmi vysoký špic pri ktorom ostané dubajské mrakodrapy vyzerajú ako sliepky pri gazdovi. Vyzerá naozaj ako nejaká raketa. Freud by mal radosť. 

IMG_2003

 

Bežný smrteľník sa na vrchol nedostane. Maximálne sa dá isť na výhliadku, ktorá sa nachádza na 127. poschodí, cca 500 m. Supervýťahu to trvalo asi 32,54 sekúnd. Výhľad bol neskutočný. Fotiť sa dalo pomedzi medzeru medzi sklami, kadiaľ prešiel aj väčší foťák. V živote som tak pevne nič nedržal ako mobil, ktorým som fotil. Mám pocit, že celý Dubaj sa nedá vidieť kvôli oparu tu v UAE, ktorý ešte stále neviem, ako vzniká. 

 

IMG_1958 IMG_1904 IMG_1925

 

Na záver sme šli do libanonskej reštaurácie. Akurát sme sedeli na balkóne a prepchávali sme sa jedlom, keď nás vyrušil hrozný rachot. Asi pár metrov od nás vystrekla do výšky 150 metrov fontána. Šiel som bližšie, aby som to nahral (video nižšie) a musím uznať, že je to teda poriadne fontánisko. Podobnú v menšom prevedení si pamätám z Košíc. Aj tam striekala na hudbu. Ale táto fontána je teda tiež  oficiálne najväčším hudobným striekacím komplexom na svete. Povráva sa, že práve Fontána pre Zuzanu 3D by sa mala natáčať práve tu v Dubaji. 

Trailer na Fontána pre Zuzanu 3D (D3): 

 

 

One thought on “Najväčšie na svete

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s